Zamknij

Jakie zagrożenia czekają na Ciebie w Radziejowie? Internauci podpowiadają

17:50, 21.01.2021 | T.R
Skomentuj

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W minionym roku mieszkańcy powiatu radziejowskiego zaznaczyli 442 punkty, które uważają za zagrożone.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to  ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą Internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp.

W 2020 roku w powiecie radziejowskim naniesionych na mapie zostało 442 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (173 zgłoszenia), przekraczania dozwolonej prędkości (91 zgłoszeń), nieprawidłowej infrastruktury (60 zgłoszeń), spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem (40 zgłoszeń). Po sprawdzeniu przez policjantów, blisko połowa (201) zgłoszeń została potwierdzona i wyeliminowana, bądź przekazana do realizacji do innych odpowiedzialnych służb.

W przypadku zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg, policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonania stosownych zmian.

Każde zgłoszenie jest dla policjantów cenne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu radziejowskiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997. (asp.szt. Marcin Krasucki)

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%