Zamknij
REKLAMA

OSP w Piotrkowie Kujawskim z nowym sprzętem i umundurowaniem

14:14, 25.11.2019 | T.R/UM
Skomentuj
REKLAMA

Jutro w hali sportowej w Szkole Podstawowej przy Włocławskiej 37 w Piotrkowie Kujawskim odbędzie się uroczystość przekazania sprzętu strażackiego i umundurowania strażakom lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera strażaków z regionu w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Do tej pory, na rzecz zarówno jednostek Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych przeznaczyliśmy ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego kwotę prawie 44 milionów złotych - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki temu udało się zakupić ciężkie i średnie wozy bojowe, pojazdy specjalistyczne, wyposażyć jednostki straży w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji: motopomp, narzędzi hydraulicznych, zestawów ratownictwa medycznego, aparatów do ochrony dróg oddechowych, łodzi, sani do ratownictwa lodowego, wentylatorów oddymiających, agregatów prądotwórczych i drabin ratowniczych.

(T.R/UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz