Zamknij
REKLAMA

Dobre. Policjanci odwiedzili uczniów [ZDJĘCIA]

11:37, 12.11.2021 | asp. szt. Marcin Krasucki
Skomentuj
REKLAMA

Radziejowscy policjanci odwiedzili najmłodszych uczniów w Dobrem. Podczas spotkań z dziećmi opowiedzieli o tym, kto to jest dzielnicowy i czym się zajmuje. Poruszono też ważną kwestię, używania elementów odblaskowych.

Dzielnicowi  wspólnie z policjantką prewencji spotkali się z maluchami ze Szkoły Podstawowej w Dobrem. Niektóre dzieci po raz pierwszy widziały policjanta „na żywo”. Mogły się dowiedzieć na czym polega jego praca i jak wygląda wyposażenie do służby.

Policjanci mówili  jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Zwrócili uwagę jak ważne dla ich bezpieczeństwa są elementy odblaskowe, które noszą na sobie.

Dodatkowo  dzielnicowi nauczyli dzieci,  jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112.  Poruszono także temat ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.  Przy okazji dzieci usłyszały, jak zachowywać się podczas ataku psa i przyjmować bezpieczną pozycję tzw. „jeżyka”.

Dzieci obecne na spotkaniu zadawały dużo pytań,  na temat zasad poruszania się po drodze jak i pracy policjantów. Spotkania upłynęły w miłej atmosferze i mamy nadzieję, że przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa przedszkolaków.

[ZT]1530[/ZT]

[ZT]1527[/ZT]

 

(asp. szt. Marcin Krasucki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%