Zamknij
REKLAMA

Wakacje w Radziejowskim Domu Kultury wciąż trwają [ZDJĘCIA]

10:19, 06.08.2021 | RDK
Skomentuj

W wakacje we wtorki i czwartki mamy dla dzieci w wieku 5-7 lat i w wieku 8-12 lat zajęcia pt. "Wakacyjna przygoda z ceramiką- zabawy z gliną".  Najmłodsi poznają metody pracy z gliną oraz techniki ceramiczne: modelowanie ręczne, lepienie z wałeczków, formowanie z plastra i szkliwienie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach, wykazując zaangażowanie i kreatywność podczas tworzenia i szkliwienia figurek.

Mozaika to dekoracja w postaci ornamentu lub obrazu, wykonana z drobnych, o różnej kolorystyce, fakturze i kształcie kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki, przyklejonych do podłoża. Wykonywaliśmy serca z mozaiki.

Z najmłodszymi uczestnikami naszych wakacyjnych zajęć bawiliśmy się chustą animacyjną.

Byliśmy także na wycieczce w Gdańsku

Ach! Cóż to był za dzień. Wyczerpujący ale za to pełny atrakcji!

Otóż wczoraj tj. 29 lipca br. dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej w Radziejowie oraz uczestnicy zajęć z Radziejowskiego Domu Kultury wyruszyli w całodniową wycieczkę do Gdańska. Podróż rozpoczęła się skoro świt, tj. o 6:00 rano, bowiem Statek-Galeon na nas czekał. Rejs Galeonem trwał blisko 40 minut i prowadził rzeką Motławą po najpiękniejszej części Starego Gdańska aż do Westerplatte. Na miejscu dzieci miały okazję poznać bliżej to symboliczne dla całego świata miejsce upamiętnienia II wojny światowej oraz dokonać zakupu pamiątek.

Później była chwila relaksu, a więc plażowanie oraz moczenie nóg i zbieranie muszelek w Morzu Bałtyckim.

Na półmetku wycieczki zaplanowano obiad, bowiem zaraz po tym czekała ich dwugodzinna wycieczka po Starym Mieście z przewodnikiem, który opowiadał o najpiękniejszych zakątkach Gdańska w tym: m.in: Długi Targ, Ratusz Starego Miasta, Dom Uphagena, XIII-wieczna Złota Brama, XVII-wieczna fontanna Neptuna, gotycka bazylika Mariacka, spichlerz Żuraw (zabytkowy dźwig portowy i jedna z bram wodnych Gdańska) oraz wiele innych.

Po tak wyczerpującym dniu była mała chwila na zakup pamiątek i powrót do Radziejowa, co też nastąpił o godz 20ej.

Wycieczka była sfinansowana w ramach "Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii 2021"

Radziejowski Dom Kultury.

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%