Zamknij

Powody, dla których powinieneś wybrać papy termozgrzewalne na dach i fundamenty

07:46, 16.04.2019 MP Aktualizacja: 07:47, 16.04.2019
Skomentuj

W ostatnim dwudziestoleciu rynek dekarski zmienił się na dobre, a wraz z nim naturalnie stosowane na dachach materiały. Dziś stajemy w obliczu wzrostu popularności pap termozgrzewalnych, które inwestorzy i osoby prywatne z sukcesem układają na dachach płaskich oraz fundamentach w całej Polsce. Okazuje się, iż ten zawodny w starszych generacjach surowiec obecnie króluje na rynku, jako rozwiązanie trwałe, wytrzymałe, a nade wszystko uniwersalne. Poniżej postaramy się w oparciu o opinie ekspertów przedstawić Państwu najważniejsze punkty dające papie przewagę nad innymi pokryciami.

Papa termozgrzewalna i jej ewolucja do statusu niezawodnego produktu

Laikom nienadążającym za zmianami w dziedzinie budownictwa układanie papy może wciąż kojarzyć się z brudnymi od lepiku fachowcami, spędzającymi na dachu całe tygodnie tylko po to, by ostatecznie wyposażyć budynek w warstwę izolacji szybko poddającą się niszczycielskiemu wpływowi warunków atmosferycznych, czyli trudnego, polskiego klimatu. Taka wizja jest głęboko zakorzeniona w rzeczywistości, jednak dziś zwyczajne papy pierwszych generacji zostały zastąpione przez nowe osiągnięcia myśli technicznej. Popularna papa termozgrzewalna to element konstrukcyjny poddany przez ostatnie lata szeregowi modyfikacji, których efektem pozostaje wysoka jakość i długa żywotność każdej rolki.

Metamorfoza dotknęła nie tylko samej mieszanki asfaltowej, w której znalazło się tym razem miejsce dla elasto i plastomerów, ale także szkieletu produktu. W tej kwestii producenci zamiast ufać trwałości tekturowych welonów postawili najpierw na włókna szklane, a następnie na niezwykle odporną na zrywanie siatkę poliestrową. W praktyce oznacza to, że papy pozostają giętkie nawet w temperaturach bliskich zeru, a także doskonale trzymają formę w przypadku upałów i długotrwałego nagrzewania. To z kolei sprawia, że praca z materiałem okazuje prostsza i mniej wymagająca. Fachowcy mogą wreszcie pracować niemal okrągły rok a przy tym unikać błędów w tworzeniu przeciwwodnej izolacji, które często stawały się udziałem w papach tradycyjnych.

Gdzie najlepiej sprawdzą się nowoczesne papy termozgrzewalne?

Wyjątkowa receptura sprawiła, że dziś liczą się już tylko papy modyfikowane. Za ich powszechnością przemawia łatwy i szybki sposób montażu, predestynujący papy termozgrzewalne do bardzo szerokiego zastosowania w budownictwie. Doskonałe właściwości hydroizolacyjne w połączeniu z niepowtarzalną plastycznością przekonują o możliwości stosowania surowca tam, gdzie podłoże będzie pracowało oraz w naprawach pokryć bitumicznych starego typu. Zalety papy termozgrzewalnej odczujemy również na dużych powierzchniach, jak i przy dachach czy fundamentach o niecodziennej bryle. Kolejnym i równie ważnym atutem nowych pap termozgrzewalnych będzie niska cena, dzięki której relatywnie niewielkim kosztem zapewnisz sobie trwały dach nad głową! Już dziś zgłoś się do profesjonalnej hurtowni dekarskiej, pokroju wrocławskiego Polskiego Centrum Dachowego działającego szybko, sprawnie i zapewniającego wysoką jakość materiałów na terenie całego kraju.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%