Zamknij

Koronawirus za miedzą. 30 zakażonych.  13 pacjentów w stanie ciężkim 

10:55, 13.09.2020 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

Nowe ognisko koronawirusa w naszym regionie. Tym razem na II Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Wszyscy zakażeni pacjenci są w stanie ciężkim.

Przeprowadzono w szpitalu testy wykazały, że 17 pracowników personelu  i 13 pacjentów jest zakażonych koronawirusem. Zostali oni przetransportowali do Grudziądza.

- Wieczorem w piątek otrzymaliśmy wyniki 67 testów przeprowadzonych w szpitalu we Włocławku na II Oddziale Chorób Wewnętrznych, z których 30 to wyniki pozytywne. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 13 pacjentów i 17 osób personelu szpitala. Jeszcze w sobotę zakażeni pacjenci zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu. Niestety wszystkie te osoby są w stanie ciężkim – powiedział Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody.

Dyrekcja szpitala we Włocławku postanowiła prewencyjnie przetransportować pozostałych pacjentów, którzy mieli kontakt z zakażonymi do innych szpitali m.in. we Świeciu i Bydgoszczy. Wiadomo już, że kolejne 100 osób zostanie przebadane na obecność wirusa. 

Izabela Hirsch-Lewandowska powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, że stan 13 pacjentów jest ciężki z uwagi na choroby "wyjściowe". Obecnie żaden nie wymaga podłączenia do respiratora.

Cała sprawa zaczęła się niewinnie od jednej z pielęgniarek, która zauważyła u siebie objawy przeziębienia. Dla pewności wykonała test, który potwierdził obecność koronawirusa.

Dodatkowe oświadczenie wydała wczoraj dyrekcja wojewódzkiego szpitala. Wstrzymano przyjmowanie pacjentów w oddziale chirurgii ogólnej z uwagi na obecnie panującą sytuację.

[ALERT]1599987528631[/ALERT]

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz