Zamknij

Były poseł z Włocławka oskarżony. Robotnik z gospodarstwa rolnego fikcyjnym asystentem posła 

16:28, 07.01.2021 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

Według informacji zgromadzonych przez prokuraturę wynika, że były parlamentarzysta miał zatrudnionego w swoim biurze poselskim robotnika ze swojego gospodarstwa. Za fikcyjną pracę miał otrzymywać wynagrodzenie z kasy Sejmu. 

Został w tej sprawie skierowany akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi Z.

- Według śledczych, były poseł PiS w latach 2012-2014 zorganizował fikcyjne zatrudnienie dla Grzegorza W. Najpierw zatrudniał go swoim w biurze poselskim we Włocławku, a potem załatwił mu posadę asystenta europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Dzięki temu Grzegorz W. otrzymał: 13,2 tys. zł wynagrodzenia z Kancelarii Sejmu RP i 44,2 tys. zł z Parlamentu Europejskiego. W rzeczywistości Grzegorz W. nie wykonywał jednak obowiązków asystenta posła i europosła, lecz przez 2 lata, 5 dni w tygodniu, po kilka godzin dziennie, pracował w prywatnym gospodarstwie rolnym Łukasza Z. i jego ówczesnej żony. Według śledczych „ostatecznym beneficjentem” fikcyjnego zatrudnienia Grzegorza W. był właśnie eks-poseł PiS, ponieważ dzięki oszustwu „uniknął wypłacania Grzegorzowi W. wynagrodzenia ze środków własnych"- informuje OKO.press. 

Dziennikarze portalu ustalili, że Grzegorz W. potwierdził, że asystentem nigdy nie był.

- Za to była żona i teściowa Łukasza Z. zeznały, że W. przychodził codziennie – od poniedziałku do piątku, a czasem także w sobotę – do pracy w gospodarstwie małżeństwa Z. Zajmował się uprawą ziemi oraz zabezpieczaniem maszyn rolniczych - czytamy dalej.

Więcej tutaj.

[ZT]400[/ZT]

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%