Zamknij

Wybory prezydenckie to jedno. Niebawem czekają nas wybory lokalne w Ciechocinku i Aleksandrowie Kujawskim. Co z wirusem?

17:34, 24.04.2020 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

Wybory prezydenckie to nie jedyne wybory jakie czekają mieszkańców naszego regionu. Do urn swoje karty wrzucą mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy wydał w tej sprawie oświadczenie.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy przekazuje, iż na wniosek skierowany do Inspekcji Sanitarnej dotyczący przedterminowych wyborów burmistrza miasta Aleksandrowa Kujawskiego oraz wyborów uzupełniających do rady miasta w Ciechocinku do burmistrzów miasta Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka zostały przekazane informacje na temat środków ostrożności, jakie powinny być zachowane w obliczu zagrożeń związanych z epidemią COVID-19.

Wymogi dostosowano do obecnej sytuacji epidemiologicznej. W Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku nie ma zachorowań na COVID-19, a w kwarantannie przebywa obecnie 15 osób w Aleksandrowie Kujawskim, natomiast w Ciechocinku – 0 (dot. to ulic, które głosowanie obejmuje). 

Zapadalność w powiecie aleksandrowskim kształtuje się na poziomie 10,87/100 tyś. mieszkańców (dla porównania w kraju jest to 27/100 tyś. mieszkańców).

W związku z tym przekazano zasadnicze informacje dotyczące przygotowania lokalu wyborczego, zasad i sposobu zabezpieczenia wyborców i członków komisji wyborczych przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, zasad reżimu sanitarnego dotyczącego higienicznej dezynfekcji rąk oraz powierzchni kontaktowych (blaty, stoły, klamki), zachowania odpowiedniej odległości między osobami w lokalu wyborczym i przed wejściem do lokalu.

Poinformowano również burmistrzów, że przestrzeganie tych zasad powinno zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne podczas wyborów, które spoczywa na barkach organizatorów.

Państwowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy

[POGODA]1587742410358[/POGODA]


 

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%