Zamknij

Samorządowcy buntują się przeciwko wyborom prezydenckim w maju. Ja tych wyborów nie przygotuję!

08:42, 31.03.2020 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

Gęstnieje atmosfera wokół zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich. Po ostatnim głosowaniu sejmu i zaproponowanych przez PiS poprawkach do kodeksu wyborczego - trudno mieć wątpliwości, że w czasie epidemii ruszymy do wyborczych urn. Jednak oprócz sprzeciwu mieszkańców, coraz częściej o bojkocie wyborów mówią sami samorządowcy.

Rosnące władza Prawa i Sprawiedliwości na pieńku z samorządami ma nie od dziś. Wszystko przez centralizację, do której partia Kaczyńskiego dąży. Być może jednak nadchodzące wybory zostaną zablokowane przez samorządy - odpowiedzialne w dużej mierze za ich przygotowanie.

Pojawiające się głosy niezadowolenia z powodu planowania wyborów okazują samorządowcy w naszym regionie. Pierwszy wyraźny głos sprzeciwu padł ze strony prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. O sprawie informował nasz partnerski portal ddwloclawek.pl

- Cały czas uważam, że jesteśmy na początku drogi. Wszelkie przewidywania epidemiologów, również przewidywania matematyków, mówią, ze w tej chwili przyrost osób zakażonych jest zbliżony do Włoch na początku epidemii, a jest wyższy niż w Hiszpanii. Niektórzy przewidują, że w okolicach początku maja może być ok. 38 tys. osób zakażonych i kilka tysięcy osób zmarłych. Dlatego postanowiłem przedłożyć taką uchwałę pod państwa rozwagę. Bo mam świadomość, że ze względów zdrowotnych, organizacyjnych, a przede wszystkim etycznych, nie powinniśmy przeprowadzać wyborów, które mają odbyć się 10 maja 2020 roku - stwierdził Wojtkowski.

Stanowisko w sprawie ma zostać przekazane marszałek Elżbiecie Witek, premierowi Morawieckiemu, wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi oraz Komisarzowi Wyborczemu we Włocławku.

Więcej TUTAJ

[POGODA]1585636821426[/POGODA]

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%