Zamknij

Globalizacja usług a indywidualna ocena w plebiscycie Orły Prawa

13:20, 28.08.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:20, 28.08.2020

Gospodarka oparta na wiedzy pojawia się w społeczeństwach, w których występuje najwyższy poziom wiedzy oraz koncentracji informacji połączony z wysoką dynamiką sieci ich konfigurowania. W tym modelu gospodarczym, przedsiębiorstwa opierają swoją przewagę nad konkurencją o posiadane zasoby niematerialne, na które składa się unikalna wiedza, właściwa dla konkretnej firmy. Z czasem model biznesowy jest wart kopiowania, co w linii prostej dąży do internacjonalizacji i globalizacji. Wydawać by się mogło, że zatraci się tutaj indywidualność przedsiębiorstw, ale czy na pewno?

Wartość oceny w Internecie

Pojęciu globalizacji towarzyszy przekładanie jednego modelu biznesowego oraz wiedzy na temat prowadzenia firmy, w danej branży, na wiele jej oddziałów na całym świecie. W idealnym przypadku, proces ten wprowadza powtarzalność, której często doświadczamy w sieciach gastronomicznych. Jednak, gdy skorzystamy z dowolnej platformy typu Google Maps czy Zumi, gdzie indywidualnie możemy przyznać przedsiębiorstwu ocenę za wykonaną pracę, dostrzeżemy, że poszczególne punkty jednej sieci będą miały zupełnie różne noty. Sprzyja to twierdzeniu, że pomimo prób internacjonalizacji oraz wdrażania tej samej wiedzy do różnych punktów świadczenia usług, zachowują one swoją indywidualność, którą niezmiernie warto podkreślać.

Indywidualność firmy w plebiscycie Orły

Tę cechę pragnęli wyróżnić organizatorzy plebiscytu Orły, przeprowadzanego w 58 kategoriach branżowych, wśród których znajdziemy również prawo. Doskonale zdawali sobie bowiem sprawę, że specjalista fachowcowi nie jest, i nigdy nie będzie, równy. Dysponują zupełnie innymi zasobami, wiedzą, umiejętnościami komunikacyjnymi, co najlepiej są w stanie wychwycić klienci, obcujący z przedsiębiorcami niemal każdego dnia. W związku z tym, do oceny różnorodności wykorzystano punkty z serwisów internetowych typu Groupon, Google Maps, Facebook, Zumi itp. Prawnicy i adwokaci, którym w wyniku skanowania uda się uzyskać średnią z ocen w wysokości co najmniej 8 punktów z 10, uzyskują tytuł laureata plebiscytu Orły Prawa. Najlepsi zostają na stronie organizatora (https://www.orlyprawa.pl/) pogrupowani według miast, by mogli porównać się do najlepszych ze swojego obszaru działalności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%