Zamknij

Wybieramy beton architektoniczny do łazienki - na jakie aspekty zwrócić uwagę?

17:28, 01.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:19, 03.07.2020

Nowoczesne wnętrza wiele osób określi jako surowe i minimalistyczne. Niektórzy uważają je za chłodne i mało przytulne – niedomowe. Z pewnością więc mają one szerokie grona zwolenników i przeciwników. Podobnie jak każdy ze stylów architektonicznych i dekoracyjnych, jakie znamy.

W ostatnich latach rosnącą popularnością w domach i mieszkaniach cieszy się styl industrialny, a razem z nim na popularności zyskuje właśnie beton architektoniczny, który można wykorzystać w dowolny sposób. Posiada jednocześnie wiele zalet. Jest ekonomiczny – jego wykorzystanie na ścianach czy podłodze nie wiąże się z dużymi kosztami. Oprócz tego niezwykle istotny jest również wysoki poziom jego wytrzymałości i niepowtarzalny, wspaniały wygląd. 

Co to jest beton architektoniczny?

W jego składzie znajdujemy te same elementy, co w klasycznym, dobrze znanym betonie. Składają się na niego cement, woda oraz kruszywo. Różnica jednak istnieje i jest wyraźna. Mianowicie wykorzystywany jest zupełnie inny rodzaj cementu, gdyż dla stworzenia betonu architektonicznego niezbędne jest zastosowanie cementu hutniczego. Oprócz tego wykorzystywane kruszywo powinno mieć odpowiednią formę – musi być foremne lub też okrągłe. Nie bez znaczenia pozostają również chemiczne dodatki stosowane przez producentów w celu stworzenia odpowiedniej mieszanki. Zapewniają one należyte właściwości uzyskanego produktu, takie jak urabialność oraz odpowiedni poziom plastyczności. FESTFLOOR

Industrialna łazienka

Zastosowanie betonu architektonicznego jest coraz popularniejsze, jednak nadal wiele osób utożsamia go ze stylem surowym i mało przytulnym. Z tego powodu chętniej decydujemy się na mniejsze lub większe akcenty z tego materiału, niżeli pełne wyłożenie nim powierzchni łazienki, jak miało to miejsce z kafelkami. Możemy się bowiem obawiać, że pomieszczenie straci swoją przytulność i nie będzie taką oazą relaksu, jak byśmy tego chcieli.

Jeśli więc chcemy uzyskać industrialny wystrój wnętrza w naszej łazience, to idealne będzie wykorzystanie betonu architektonicznego np. na jednej ze ścian lub na podłodze i uzupełnienie reszty nowoczesnymi, lub prostymi, klasycznymi płytkami. W ten sposób zyskamy industrialny i niezwykle nowoczesny sznyt, przy jednoczesnym zachowaniu ciepła i ostoi relaksu.

Świetnym miejscem na zastosowanie betonu architektonicznego są ściany okalające kabinę prysznicową, wannę lub umywalkę. Jak bowiem wiemy, ściany w tych miejscach często są zachlapane i dość szybko się brudzą, a usuwanie osadu z mydła nie należy do najprzyjemniejszych. Beton architektoniczny ma taką zaletę, że brud wyjątkowo opornie do niego przywiera, co sprawia, że dopiero po dłuższym czasie możemy zauważyć pierwsze ślady osadu, a ich usunięcie będzie banalnie proste. Wszystko to dzięki jego wyjątkowo gładkiej powierzchni.

Mimo wszystko to nie koniec możliwych zastosowań betonu architektonicznego. Z uwagi na jego właściwości związane z tym, że brud do niego nie przywiera, świetnie sprawdza się w roli mydelniczek czy kubków na szczoteczki do zębów. Usuwanie jakichkolwiek zabrudzeń, które mogą pojawiać się w tym mocno eksploatowanych miejscach, jest łatwe, gdyż wystarczy od czasu do czasu przepłukanie zimną wodą.

Mikrocementu w łazience - https://www.festfloor.eu/blog/microcement-and-concrete-in-the-bathroom/

Czemu warto wybrać beton architektoniczny?

Jest to materiał, który ma wiele zalet. Przede wszystkim cechuje go wysoka trwałość, więc i jakość. Oprócz tego jest obecnie niezwykle modny i ma szerokie zastosowanie, dla którego w łazience ograniczeniem pozostaje jedynie nasza wyobraźnia. Nie bez znaczenia jest fakt, że utrzymanie go w idealnej czystości jest dziecinnie proste. Osoby, które zdecydowały się na jego wykorzystanie, zauważają również, że jest to materiał wysoce ekonomiczny, który pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić na remoncie łazienki.

Więcej o mikrocemencie - https://www.festfloor.eu/microcement/festfloor-life-microcement/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%