Zamknij

Jak wygląda praca operatora numeru alarmowego? Rozmawiamy z twórcą kanału o tej tematyce [VIDEO]

21:30, 12.04.2021 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

Rozmawiamy z Patrykiem Woźniakiem, kruszwiczaninem, który od trzech lat pracuje jako operator numeru alarmowego. A dziś o swojej pracy opowiada na YouTube gdzie powstał kanał "podpowiesz". 

MK: Patryku w zapowiedzi swojego kanału dość szczegółowo omówiłeś jaką tematykę znajdą widzowie na Twoim kanale na YouTube. Skąd nazwa Twojego kanału?  Muszę przyznać szczerze, że jest dość nietypowa. 

Patryk Woźniak: Zaczęło się od Nocy Sylwestrowej. Napisałem post z życzeniami, które skłoniły mnie do refleksji. Ustaliłem swoje priorytety życiowe, którymi się kieruje. Niektórych zaskoczyła moja przeszłość i kłopoty, z którymi się zmagałem. Po 2 tygodniach od opublikowania pierwszego  postu na swoim Facebooku, postanowiłem założyć swój kanał na Instagramie o nazwie "Podpowiesz". Nazwa ta powstała dlatego, że na co dzień w pracy podpowiadam ludziom jak zachować się w trudnych, stresujących sytuacjach. 

MK: W zapowiedzi wspomniałeś, że odebrałeś przez trzy lata ponad 50 tysięcy zgłoszeń. Zgłoszenia są różne. Były takie, które utkwiły Ci w głowie? 

PW: Oczywiście, że są zgłoszenia, które wymagają "chłodnej" głowy oraz opanowania i szybkiego działania. Po niektórych z nich wychodzę na krótką przerwę by nie przenosić swoich emocji na innych zgłaszających. 

KANAŁ "PODPOWIESZ" W SOCIAL MEDIA 

------>YOUTUBE <------

------>INSTAGRAM<------

------>FACEBOOK<------

MK: Dlaczego akurat platforma YouTube i skąd pomysł aby cenną wiedzą dzielić się z widzami? 

PW: Głównie w celach informacyjnych. Czuję potrzebę przekazywania wiedzy na temat funkcjonowania Systemu Powiadamiania Ratunkowego i doinformowania społeczeństwa. Zgłoszeń fałszywych i niezasadnych jest więcej niż zgłoszeń wymagających nagłej interwencji i zadysponowania służb na miejsce. 

MK: Czy nie boisz się krytyki lub hejtu ze strony bądź co bądź anonimowych komentatorów? 

PW: Nie przejmuje się hejterami. Jestem świadomy tego, że robiąc coś publicznie jestem poddany ocenie. Każdy ma do tego prawo by wyrazić swoją opinię. Szanuję konstruktywną krytykę  i staram się przekazywać wiedzę w jasny i rzetelny sposób. Hejterami się nie przejmuje... W końcu to również moi widzowie. 

MK: Kanał istnieje od marca. Subskrypcje zostawiło ponad 200 osób, a filmy obejrzało już ok. 5000 osób. To chyba dobry wynik? 

PW: Nie spodziewałem się tak dużej widowni już od początku prowadzenia kanału. Wiem jak dużo jest kanałów na YouTube i jak ciężko jest się przebić do większej grupy osób. Część moich obserwujących z Instagrama, również obserwuje moją działalność na YouTube za co jestem im wdzięczny bo przecież tam się to wszystko zaczęło! 

MK: Wspominałeś w zapowiedzi, że zamierzasz zapraszać osoby związane ze służbami, z którymi bezpośrednio współpracujesz (Policja, Państwowa Straż Pożarna i Państwowe Ratownictwo Medyczne). Uchylisz nam rąbka tajemnicy co dokładnie czeka widzów niebawem na Twoim kanale?

PW: Mam bardzo dużo zainteresowań: piłka nożna, wędkarstwo, podróżowanie... Oprócz swojej pracy będę pokazywał siebie nie tylko w roli Operatora Numeru Alarmowego 112. Efekty mojej pracy zobaczycie niebawem. Co do służb, z którymi współpracuje na co dzień myślę, że odpowiednia współpraca pomiędzy Operatorem Numeru Alarmowego, a służbami dysponującymi określoną ilością sił i środków jest najważniejsza. W końcu każdy z Nas może znaleźć się w potrzebie!

NAJDZIWNIEJSZE ZGŁOSZENIE NA LINII ALARMOWEJ 112? | Q&A

------>ZOBACZ FILM<------

Dziękuję za rozmowę!

[ZT]1432[/ZT]

[ZT]1860[/ZT]
 

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%