Córka Rozalii i Michała Głowackich urodziła się w Piołunowie w powiecie radziejowskim, następnie rodzina przeprowadziła się do okolicznego Kwilna. Tam pani Janina mieszka do dziś. W czasie wojny pracowała przymusowo w majątku ziemskim zarządzanym przez niemieckiego okupanta. W październiku 1952 roku stanęła na ślubnym kobiercu ze Stefanem Uzarowskim, był on pracownikiem kolei wąskotorowej w Dobrem. Małżeństwo prowadziło wspólnie także gospodarstwo rolne. Mieli troje dzieci: córki Wandę i Irenę oraz syna Zygmunta. Pani Janina doczekała wnuczki, trojga wnuków oraz czworo prawnuków.
W sobotę (13 sierpnia) marszałek Piotr Całbecki odwiedzi kolejną mieszkankę regionu, Annę Raczyńską, zasłużoną dla toruńskiej medycyny. To będzie 267 osoba z województwa odznaczona medalem Unitas Durat, która ukończy setny rok życia.
- Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2022 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: [email protected]. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej - informuje Urząd Marszałkowski.
10 sierpnia 1922 roku na świat przyszła Janina Uzarowska, z domu Głowacka. Córka Rozalii i Michała urodziła się w Piołunowie (powiat radziejowski). Stamtąd rodzina przeprowadziła się do Kwilna. Rodzice trudnili się pracą w okolicznych majątkach ziemskich.
W czasie wojny pani Janina również pracowała w kwileńskim majątku, zarządzanym przez niemieckiego okupanta.
15 października 1952 roku pani Janina poślubiła starszego o 9 lat Stefana Uzarowskiego. Pracował on na kolei wąskotorowej w Dobrem (powiat radziejowski). Dodatkowo prowadzili wspólnie gospodarstwo rolne. Doczekali trojga dzieci: córek Wandy i Ireny oraz syna Zygmunta.
W1990 roku pani Janina przekazała swoje gospodarstwo córce Irenie z mężem. W Kwilnie mieszka do dziś. Cieszy ją czas spędzany z rodziną, ma wnuczkę, troje wnuków oraz czworo prawnuków.
[ZT]2663[/ZT]
[ZT]2647[/ZT]
[ZT]2638[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz