Zamknij

Nochal przeszedł na emeryturę. Trafił do domu swojego opiekuna [VIDEO, FOTO]

12:06, 06.04.2021 | KPP
Skomentuj

Owczarek niemiecki z radziejowskiej Policji przeszedł na emeryturę. Odsłużył dziewięć lat, a niedawno wprowadził się do nowego lokum, zrobionego przez jego opiekuna i przewodnika asp. Piotra Świderskiego.

Nochal to policyjny pies wyszkolony do tropienia. Do służby wstąpił w 2012 roku. Następnie razem ze swym opiekunem asp. Piotrem Świderskim, przeszedł szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Przez lata służby Nochal brał udział w setkach patroli i interwencji.

W trakcie służby, dzięki  niezawodnemu węchowi  przyczynił się niejednokrotnie do zatrzymania sprawców przestępstw. Jedną z takich osób była podpalaczka stogów na terenie gm. Piotrków Kujawski. Nochal spisał się także podczas poszukiwania osób zaginionych, w szczególności w terenach leśnych.

[ZT]831[/ZT]

Wspólnie z przewodnikiem uczestniczył w spotkaniach profilaktycznych, gdzie uczono jak bezpiecznie postępować z psami, co należy zrobić, kiedy zwierzę zaatakuje i jak takiego ataku uniknąć.

 Więź jaka wytworzyła się przez lata służby pomiędzy opiekunem a jego podopiecznym sprawiła, że emeryturę Nochal spędzi w domu swego przewodnika. Aspirant Piotr Świderski przez kilka tygodni własnoręcznie budował „apartament” dla psa. Lokum, w którym zamieszka emeryt jest bardzo funkcjonalne, ciepłe i bezpieczne.

Jak podkreśla przewodnik, na emeryturze pies przeżywa drugą młodość. Chętnie biega, aportuje  i bawi się z domownikami.

Dziękując Nochalowi za lata służby, życzymy mu godnej emerytury i zawsze pełnej miski przysmaków.

[ZT]833[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%