Zamknij

Nielegalne wyroby tytoniowe w regionie. KAS na tropie przestępców

20:04, 11.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:05, 11.06.2021
Skomentuj

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS nieustannie sprawdzają sygnały dotyczące nielegalnych wyrobów tytoniowych i kontrolują wszystkie miejsca, w których może dochodzić do naruszeń prawa związanych m.in. z ich dystrybucją.

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem odbywa się zwłaszcza na targowiskach i w rozmaitych punktach handlowych, ale także w mieszkaniach prywatnych.

[ZT]1055[/ZT]

Gdyby zatrzymane kilka dni temu wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 15 tys. złotych.

W ostatnim czasie, w efekcie kontroli prowadzonych w związku z licznymi sygnałami dotyczącymi nielegalnego obiegu wyrobów tytoniowych, w ręce funkcjonariuszy KAS wpadło 5540 sztuk nielegalnych papierosów i ponad 8 kg tytoniu.  Wszystkim osobom zamieszanym w ten proceder grożą konfiskaty trefnego towaru i wysokie kary pieniężne.

Nie ominą one na pewno mieszkańca Włocławka, który na jednym z miejscowych targowisk handlował wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Mundurowi Służby Celno-Skarbowej na stoisku z odzieżą należącym do włocławianina zabezpieczyli 200 paczek papierosów.

W Izbicy Kujawskiej podstawę do przeszukania jednego z lokali mieszkalnych dało natomiast anonimowe zgłoszenie. W jego wyniku funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili kontrabandę w postaci 4 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Przebywająca w mieszkaniu kobieta przyznała się do uczestniczenia w zabronionym procederze.

[ZT]1049[/ZT]

Z kolei w jednym z punktów handlowych zlokalizowanych w pobliżu centrum Inowrocławia, mundurowi Służby Celno-Skarbowej znaleźli 4,5 kg tytoniu i prawie 80 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Pomimo tego, że trefny towar był dobrze ukryty pod ladą i na zapleczu sklepu, jego właściciel nie potrafił wytłumaczyć skąd kontrabanda się tam wzięła.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie sprawy że wchodzą w konflikt z prawem, że za produkcją i handlem stoją zorganizowane grupy przestępcze. Papierosy kupowane na bazarach często są podróbkami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Takie papierosy nie spełniając żadnych norm jakości, stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów.

[ZT]1048[/ZT]

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%