Zamknij

Duża akcja w miejscowości Topólka. Płonął budynek inwentarski [ZDJĘCIA]

21.31, 10.08.2022 Opracował: st. kpt. mgr Mariusz Marciniak, KPPSP Radziejów
Skomentuj
REKLAMA

 5 sierpnia 2022 roku w miejscowości Topólka, powiat radziejowski, doszło do pożaru budynku inwentarskiego. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie przyjęło zgłoszenie o godz. 11.46.  Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratownicze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar rozwinięty budynku inwentarskiego. Na poddaszu budynku paliły się baloty siana. W oborze w chwili powstania pożaru znajdowało się 18 szt. bydła. Miejsce akcji zabezpieczono. Brak osób poszkodowanych.

Działania zastępów w pierwszej fazie polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się pokrycie i konstrukcję dachu oraz palące się siano. Jednocześnie podawano prądy wody w obronie pozostałych budynków. Po przewietrzeniu obory przy użyciu wentylatora oddymiającego nie było konieczności ewakuacji zwierząt. Zaopatrzenie wodne realizowano z hydrantu nadziemnego zlokalizowanego na terenie posesji. Ze względu na duże zapotrzebowanie wody realizowano również dowożenie z innych hydrantów zlokalizowanych na terenie gminy Topólka.

[ALERT]1660159879425[/ALERT]

W drugiej fazie działań przystąpiono do przelewania wodą tlących się balotów siana zgromadzonych na poddaszu oraz usunięciu ich na zewnątrz budynku. W trakcie działań z uwagi na duże zapotrzebowanie butli z powietrzem do aparatów ochrony układu oddechowego przy realizowano pompowanie butli w KP PSP w Radziejowie oraz dowożenie ich na miejsce zdarzenia.

Po zakończonych działaniach obiekt przekazano właścicielowi.

W akcji brały udział: JRG Radziejów GBA 2,5/16/2,5 SCANIA, GCBA 5/32/2,8 SCANIA, GBA 2,8/16 MAGIRUS - OSP TOPÓLKA, SLRt FORD TRANSIT - OSP TOPÓLKA, GLBA 1,3/16 MERCEDES - OSP TORZEWO, GCBA 8/40/4 VOLVO - OSP IZBICA KUJAWSKA, GCBA 8/40 VOLVO - OSP LUBRANIEC.

[ZT]2663[/ZT]

[ZT]2664[/ZT]

 

(Opracował: st. kpt. mgr Mariusz Marciniak, KPPSP Radziejów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%