Zamknij

Policyjni wodniacy na wodach powiatu radziejowskiego

00:49, 26.07.2022 | Autor: asp. szt. Marcin Krasucki oficer prasowy KPP Radziejów
Skomentuj
REKLAMA

Policyjni wodniacy już od kilku tygodni pełnią służbę na wodach powiatu radziejowskiego. W miniony weekend interweniowali kilkanaście razy na Gople. Ich działania wspierał dron.

Letnia aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Nie brakuje osób, które chcą popływać. Niestety, czasami brakuje im zdrowego rozsądku. Podczas minionego weekendu radziejowscy policjanci interweniowali wobec sterników, którzy nie stosowali się do przepisów obowiązujących na szklaku wodnym.

Kierujący łodziami i skuterami wodnymi, poruszali się z dużą prędkością, wytwarzając przy tym fale. Tym samym popełniali wykroczenia, za które mundurowi wypisali kilka mandatów karnych. Trzech kolejnych nie miało wymaganych przepisami dokumentów, uprawniających do kierowania skuterem.

[FOTORELACJA]170[/FOTORELACJA]

W czterech przypadkach policjanci pouczyli załogi kontrolowanych łodzi w związku z brakiem wymaganego wyposażenia. Wodniacy sprawdzali także trzeźwość sterników. W tym przypadku nie mieli żadnych zastrzeżeń.

Działania wodniaków wspierał policjant, który za pomocą drona wypatrywał osób, naruszających przepisy i stwarzających zagrożenie nad wodą.

[ZT]2603[/ZT]

[ZT]2587[/ZT]

 

(Autor: asp. szt. Marcin Krasucki oficer prasowy KPP Radziejów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%