Zamknij

Szlachetna Paczka dotrze do Radziejowa. Trwają poszukiwania lidera

07:20, 05.07.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Szlachetna Paczka od lat pomaga osobom oraz całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Potrzebujący mogą liczyć zarówno na pomoc materialną, jak i na mentalne wsparcie w gorszych chwilach. Nic nie mogłoby się jednak wydarzyć bez Liderek i Liderów Paczki. To dzięki nim zespół wolontariuszy może działać i trafiać z pomocą do tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Mówi się o nich, że są sercem Paczki. Otwierając rejon w Radziejowie, niezbędne jest nam to „serduszko”, które stanie na czele armii Wolontariuszy.

Dlaczego Liderki i Liderzy paczki są tak ważni

Działania, które podejmuje Liderka lub Lider, są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zespołu Wolontariuszy. Bez osoby, która m.in. koordynuje pracę grupy, pomoc nie dotarłaby do potrzebujących. Zespół Wolontariuszy bez Lidera lub Liderki byłby jak armia bez dowódcy. Dlatego Liderki i Liderzy są niezbędni w naszej Paczce.

Jakie zadania czekają na Liderki i Liderów Paczki

Praca Lidera i Liderki zaczyna się najczęściej od poznania osób zgłaszających się do roli Wolontariusza i stworzenia zespołu. Aby Wolontariusze wiedzieli co robić, Liderki lub Liderzy muszą zebrać informacje o osobach potrzebujących w danym rejonie oraz rozplanować poszczególne zadania. Ważnym punktem działalności Liderek i Liderów jest organizacja Weekendu Cudów. Należy zadbać o znalezienie Darczyńców dla wszystkich potrzebujących, zyskać miejsce na zmagazynowanie paczek oraz stworzyć harmonogram ich rozwożenia i przyjmowania. Jeszcze innym zadaniem jest reprezentacja Szlachetnej Paczki w swoim rejonie i rozwijanie współpracy z partnerami Paczki. Liderki i Liderzy z pewnością mają wiele zadań do wykonania. Jednak nigdy nie są z nimi sami. Mają nie tylko swój własny zespół, ale również inne osoby zaangażowane w pomoc w Szlachetnej Paczce. Zadaniem Liderki czy Lidera Paczki jest nie tylko koordynacja pracy grupy, ale przede wszystkim współpraca z Wolontariuszami. A najważniejsze jest to, aby — zarządzając zespołem Wolontariuszy — być dla nich impulsem do działania.

[ZT]1120[/ZT]

Co Liderkom i Liderom Paczki przynosi pomaganie innym

Wolontariusze Szlachetnej Paczki, pomagając potrzebującym, dają bardzo wiele z siebie, a jednocześnie nie tracą nic. Jak to się dzieje? To proste. Niesienie pomocy wiąże się z mnóstwem dobra, które otrzymują nie tylko potrzebujący, ale również ci, którzy tę pomoc niosą.

Liderki i Liderzy Paczki, ale również inni Wolontariusze odbywają mnóstwo ciekawych spotkań, poznając wyjątkowe osoby. Niektóre rozmowy zawierają historie pełne życiowej mądrości, inne uczą pokory, a jeszcze inne przynoszą mnóstwo śmiechu. Wolontariusze mają wiele okazji, aby nawiązać wartościowe znajomości. Pomaganie daje im radość i satysfakcję. Liderka i Lider Paczki mają świadomość, że realnie wpływają na los osób w swojej okolicy, a to napełnia ich poczuciem spełnienia oraz nadziei na lepszy świat. Niosący pomoc nigdy nie wracają z niczym. Ze swojej misji powracają bogatsi o nowe doświadczenia i wyjątkowe znajomości. Wracają radośni, bo zobaczyli mnóstwo dobra.

Aby działać z nami i doświadczyć dobra, nie trzeba mieć wiele. Wystarczy mieć serce. Jeśli chcesz dzielić się nim z innymi, zostań Liderką lub Liderem Szlachetnej Paczki. Wejdź na stronę www.superw.pl, zgłoś się i pomagaj z nami. Może to właśnie Ty zmienisz historie potrzebujących w Twojej okolicy.
 

[ZT]1125[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%