Zamknij

Regionalista i historyk z Radziejowa opowiedział o Powstaniu Wielkopolskim. Pasjonująca lekcja historii [FOTO,VIDEO]

12:04, 26.01.2019 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

Jak wyglądało Powstanie Wielkopolskie, wyzwolenie Chełmc, Radziejowa, Kruszwicy i Inowrocławia oraz w jaki sposób wyposażeni byli wielkopolscy bohaterowie, można było usłyszeć dziś podczas wykładu historycznego w kruszwickiej bibliotece.

Gościem tegorocznego wykładu historycznego był Leszek Kalicki, historyk z Radziejowa. Regionalista oprócz wykładu na temat przebiegu Powstania Wielkopolskiego zaprezentował uzbrojenie oraz umundurowanie Powstańca Wielkopolskiego.

Organizatorem spotkania było Nadgoplańskie Towarzystwa Historyczne oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy.

Leszek Kalicki jest historykiem i pasjonatem. To dzięki jego inicjatywie powstała Chorągiew Piesza Grodu Radziejowa funkcjonująca od 2005 roku. Zaproszony nas gość jest wnukiem  znanego gawędziarza, poety ludowego Józefa Prusinowskiego (1912-1998) działacza Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, współzałożyciela i aktywnego za życia członka zespołu folklorystycznego "Kujawy".

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz