Zamknij
REKLAMA

Leszek Kalicki opowie o walkach i Powstaniu Wielkopolskim

11:00, 23.01.2019 | T.R
REKLAMA
Skomentuj

100 lat temu Kujawy i Wielkopolska odzyskała wolność biorąc udział w Powstaniu Wielkopolskim. Obok Kruszwicy, swoją niepodległość wywalczył sąsiedni Radziejów. O szczególnym dla naszego regionu powstaniu opowie historyk i regionalista Leszek Kalicki.

Wykład "Po wolność w obcym mundurze" odbędzie się 25 stycznia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kruszwicy przy ulicy Rybackiej 22. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Historię regionu oraz przygotowanych rekwizytów opowie regionalista i historyk Leszek Kalicki.

Leszek Kalicki jest historykiem i pasjonatem. To dzięki jego inicjatywie powstała Chorągiew Piesza Grodu Radziejowa funkcjonująca od 2005 roku. Zaproszony przez nas gość jest wnukiem  znanego gawędziarza, poety ludowego Józefa Prusinowskiego (1912-1998) działacza Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie, współzałożyciela i aktywnego za życia członka zespołu folklorystycznego "Kujawy".

Organizatorem wykładu jest Nadgoplańskie Towarzystwie Historyczne. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminna Biblioteka w Kruszwicy przy ulicy Rybackiej 22.


 

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© naszradziejow.pl | Prawa zastrzeżone