Zamknij

Premiera "Rycerza gwiazdy wigilijnej" w stołecznym Teatrze Lalka - 28 grudnia

22:30, 25.12.2020 PAP Aktualizacja: 22:41, 25.12.2020
Skomentuj PAP PAP

"W grudniu odbędzie się ostatnia w tym roku premiera w Teatrze Lalka - +Rycerz gwiazdy wigilijnej+ w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua. Autorem scenografii i lalek jest ilustrator i malarz Józef Wilkoń" - poinformowała PAP Dominika Druch z Teatru Lalka.

W stołecznym Teatrze Lalka zaplanowano na 28 grudnia premierę przedstawienia "Rycerz gwiazdy wigilijnej" Haliny Górskiej w reżyserii Jarosława Kiliana. Scenografię i lalki do spektaklu zaprojektował znany ilustrator i malarz Józef Wilkoń.

"Osieroconemu synowi króla pisana jest wspaniała przyszłość. Ale nim się ona ziści młodzieniec musi poznać, co znaczy ubóstwo, przeżyć zniewagi i wygnanie. Gotfryd zdobywa rękę ukochanej, broni ojczyzny, wyprowadza w pole samego diabła. Czy uda się mu odzyskać tron? Droga, którą odbywa, pełna jest przygód i niebezpieczeństw. Ma ona charakter inicjacyjny - bohater, pokonując zło, na własnej skórze doświadcza smaku pogardy i zwycięstwa" - czytamy w opisie przedstawienia.

Jak wyjaśniono, "historia Rycerza Niezłomnego zostanie opowiedziana w teatrze przez aktorów animujących drewniane figury - lalki autorstwa Józefa Wilkonia".

Autorką baśni jest Halina Górska. Adaptacja i teksty piosenek - Jarosław Kilian i Aleksandra Rembowska. Reżyseria - Jarosław Kilian. Scenografia i lalki - Józef Wilkoń. Kostiumy zaprojektowała Martyna Kander. Rzeźby lalek - Rafał Budnik. Za muzykę i aranżacje odpowiada Grzegorz Turnau. Współpraca i realizacja nagrań - Paweł Piątek. Przygotowanie wokalne - Aldona Krasucka. Choreografię opracowała Iwona Runowska. Za reżyserię światła odpowiada Maciej Igielski.

Występują: Rafał Derkacz, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Tomasz Mazurek, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna, Anna Porusiło-Dużyńska, Olga Ryl-Krystianowska i Piotr Tworek.

Premiera "Rycerza gwiazdy wigilijnej" - 28 grudnia o godz. 17.30. Kolejne przedstawienia - 29 i 30 grudnia br.

Realizację dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy. (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%