Zamknij

Ósmoklasiści z SP Byczyna z rewelacyjnymi wynikami [ZDJĘCIA]

18:22, 14.07.2022 | M.Si.
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Byczynie w czołówce placówek z wynikami egzaminów ósmoklasisty. 

Tegoroczni ósmoklasiści z Byczyny mogą z podniesioną główą patrzeć w przyszłość. Rewelacyjne wyniki egzminów dają im ogromne możliwości wyboru szkoły średniej. 

Przypomnijmy, że absolwenci podstawówek mieli czas do 12 lipca, by złożyć świadectwa w wybranych przez siebie szkołach średnich.

Absolwenci SP w Byczynie wybierają się do: Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie, Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie, Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku, Zespołu Szkół Rolniczych CKU w Przemystce, Zespołu Szkół Rolniczych CKU w Brześciu Kujawskim. 

W gminie Dobre funkcjonują 3 szkoły podstawowe: 

SP w Dobrem

SP w Krzywosądzy

SP w Byczynie.

W tym roku placówka w Byczynie okazała się najlepiej przygotowana do egzaminu ósmoklasisty, co jednoznacznie pokazują wyniki.

Powyższa tabela jasno i przejrzyście uwidacznia poziom przygotowania uczniów do pierwszego ważnego sprawdzianu w ich życiu. Dyrekcja i nauczyciele placówki moga być dumni z takich wyników. Dumni są również uczniowie, którzy przystępowali do egzaminów pod dużą presją. Bowiem od wielu miesięcy władze gminy Dobre lansują teorię o konieczności likwidacji szkoły w Byczynie.

- Jestem dumna z wyników egzaminów ósmoklasisty, a tym samym pewna, że osiągnięte wyniki umacniają w przekonaniu, że w małe szkoły takie jak ta w Byczynie trzeba inwestować a nie je zamykać podkreśla Bożena Michalak-Ziętka, przewodnicząca Rady Rodziców i prezes Fundacji Wspierania Polskich Wartości, która współpracuje z placówką i prowadzi działania pomocowe oraz rozwojowe, które wpływają na kształtowanie osobowości młodych ludzi, ucząc ich odpowiedzialności, sumienności i zaangażowania, zarówno w życie szkoły i wsi, jak i regionu i kraju.

[FOTORELACJA]169[/FOTORELACJA]

Wyniki SP w Byczynie w świetle pozostałych szkół w gminie nie pozostawiają złudzeń – byczyńska placówka jest najlepsza!

Być może uwiera to wójta gminy Dobre, który szukał wielu argumentów do przekonania o konieczności likwidacji placówki.

Używał przede wszystkim takich, w których powoływał się na rzekome słabe wyniki w nauce, ze szczególnym naciskiem na matematykę. Czy teraz wójtowi jest głupio? Liczby nie kłamią. SP w Byczynie również w matematyce pokazała się z jak najlepszej strony.

Absolwenci odbierając świadectwa ukończenia szkoły nie kryli zadowolenia i dumy z tego, że efekt ich ośmioletniej edukacji całkowicie przeczy słowu wójta. 

- Praca nauczyciela  z uczniem przy odpowiednim wsparciu rodziców daje efekty. Nasza szkoła to bardzo ważne miejsce na mapie wsi. Dziś jesteśmy szczęśliwi i niezmiernie zadowoleni z tego, że wspólne działania oparte na zrozumieniu i dialogu pokazały, że SP w Byczynie to bardzo dobra placówka również pod kątem poziomu wiedzy uczniów. Zrobimy wszystko, by tak było nadal dodaje Bożena Michalak-Ziętka.

[ZT]2548[/ZT]

[ZT]2535[/ZT]

[ZT]2530[/ZT]

 

(M.Si.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%