Zamknij

Topólka: Uczniowie otrzymali odblaski [FOTO]

09:02, 20.09.2019 | T.R
Skomentuj
REKLAMA

 

Szkołę Podstawową w Topólce odwiedzili policjanci. To kolejne spotkanie mające na celu promocję bezpieczeństwa w roku szkolnym.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Radziejowie,` policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Topólce. To kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

- Z przedszkolakami i uczniami Szkoły Podstawowej w Topólce spotkali się wczoraj( 17.09.19r.) dzielnicowi z miejscowego posterunku, sierż.szt. Radosław Urbaniak i sierż.szt. Rafał Pikuła oraz st.sierż.  Magdalena Cywińska – Grobelska z radziejowskiej prewencji - informuje Marcin Krasucki z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Jak podaje KPP w Radziejowie, policjanci mówili o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa na drodze. Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków przez osoby, które idą po zmroku poza terenem zabudowanym.  Opowiedzieli o prawidłowym zachowania się w autobusach szkolnych, a w szczególności na zachowanie ostrożności podczas wysiadania i wychodzenia na jezdnię.

- Dzieci dowiedziały się, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112. Dzielnicowy apelował o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Nie obyło się bez informacji na temat przemocy rówieśniczej, oraz o zagrożeniach wynikających, z zażywania dopalaczy. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu otrzymali kamizelki odblaskowe ufundowane z Funduszu Sprawiedliwości, a przedszkolaki odblaskowe opaski - dodaje rozmówca.

                                                                                                                                                               

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz