Zamknij

W Radziejowie powstaje profesjonalna Szkółka Piłkarska dla dzieci w wieku od 4 lat!

09:23, 18.08.2019 | T.R
REKLAMA

 

W Radziejowie działalność rozpoczęła szkółka piłkarska Football Academy Radziejów. To okazja aby młodsze dzieci również mogły uczestniczyć w rozwiajniu swojej pasji do piłki nożnej.

Footbal Academy to największa sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w Polsce. W całym kraju funkcjonuje już 200 ośrodków w tym również w Radziejowie. Innowacyjne i dynamiczne metody są już stosowane  m.in. na terenie Wielkiej Brytanii.

Podstawą działalności Football Academy Radziejów będą profesjonalne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Ośrodek w Radziejowie stanie się również naturalnym zapleczem dla grup młodzieżowych trenujących w klubie piłkarskim "Start Radziejów".

- Funkcjonowanie szkółki opieramy na starannie dobranym sprzęcie treningowym oraz wykwalifikowanej kadrze trenerskiej. Do naszej szkółki może zapisać się każdy zawodnik i zawodniczka bez względu na umiejętności. Młodzi piłkarze zapoznają się z treningiem przez zabawę i edukację oraz sport - informuje Oliwia Socha.

KLIKNIJ ABY ZAPISAĆ DZIECKO TUTAJ.

W szkole piłkarskiej obowiązuje podział na grupy treningowe, których nazwy wywodzą się od angielskich piłkarzy: Beckham (4-5 lat), Owen (6-7 lat),
Lampard (8-9 lat) oraz Rooney (10-12 lat).

Aktualności dotyczące FOOTBALL ACADEMY Radziejów możesz znaleźć TUTAJ.

Piłka nożna dzieci a piłka nożna dorosłych to dwa odrębne pojęcia. Praca z małymi dziećmi powinna skupiać się wyłącznie na ich potrzebach, zainteresowaniach i pragnieniach. Wynik w tym wieku jest nieistotny.

- Często się zdarza, że trenerzy zwracają uwagę na końcowy rezultat meczu czy zawodów. Dodatkowo są jeszcze motywowani oczekiwaniami rodziców, którzy mają nadzieję, że ich dziecko zawsze zwycięży. Futbol dziecięcy to przede wszystkim rozrywka, zabawa, coś z czym powinna kojarzyć się przyjemność i zadowolenie - dodaje rozmówca.

(T.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© naszradziejow.pl | Prawa zastrzeżone