Zamknij

Beton architektoniczny w łazience - poznaj 3 zalety tej alternatywy dla tradycyjnych płytek!

12:08, 02.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:18, 03.07.2020


Płytki i kafelki nieodłącznie kojarzą się nam z przestrzenią łazienki. W ostatnim czasie jednak coraz częściej wykorzystywane są i inne materiały, dzięki którym można w ciekawy i oryginalny sposób zaaranżować to pomieszczenie, nie tracąc na jego funkcjonalności. Jednym z takich rozwiązań jest architektoniczny beton archiFEST lub mikrocement. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tego typu materiał?

Beton architektoniczny - Materiał do zadań specjalnych

Z uwagi na swój charakter, łazienka wymaga wykorzystania materiałów, które odporne będą na działanie pary wodnej czy wilgoci. To właśnie z tego tytułu zazwyczaj wybieramy kafelki lub płytki, ponieważ ich właściwości doskonale wpisują się w praktyczne aspekty korzystania z tej przestrzeni. Nowoczesna technologia, w myśl której opracowywane są dostępne na rynku materiały wykończeniowe, pozwala jednak wyjść poza ten schemat. Obecnie bez problemu znajdziemy produkty, których formuła powstała z myślą o przestrzeni narażonej na kontakt z wilgocią.

Opinie gotowego mikrocementu

Z uwagi na rosnącą popularność wykorzystania betonowych aranżacji we wnętrzach, mamy szansę korzystać z wielu rozwiązań, które pomogą nam wykreować łazienkę marzeń. Jeśli nasz projekt uwzględnia betonowe posadzki lub ściany, możemy zdecydować się na łatwe w użyciu zestawy gotowe do użycia, np. mikrocement Festfloor GO! na podłogi oraz ściany. To rozwiązanie wodoodporne, które pozwoli nam na szybki remont łazienki – jego użycie nie wymaga rozrabiania materiału ani odmierzania pigmentu w celu uzyskania pożądanego efektu. Co więcej – może być nałożony bezpośrednio na powierzchnię płytek łazienkowych, nie ma więc potrzeby ich skuwania!

Przytulna łazienka... z betonu?

Nie każdego przekonuje chłód nowoczesnej aranżacji, w której pierwsze skrzypce grają betonowe elementy. Nie każdy jednak też wie, że materiał ten doskonale komponuje się z innymi, za pomocą których możemy nieco przełamać jego surowość. W projektach wnętrz często spotkamy połączenie betonu z drewnianymi akcentami. Nie mniej chętnie projektanci wnętrz uwzględniają w industrialnych łazienkach elementy szklane czy grę kolorów.

Betonowe posadzki i ściany w łazienkach możemy także wizualnie „ocieplić” poprzez umiejętną grę światłem. Oświetlenie ma ogromny wpływ na to, jak ostatecznie prezentuje się wnętrze, a w przypadku betonu można to dodatkowo wykorzystać. W jaki sposób? Wybierając beton architektoniczny o odpowiedniej formule, np. archiFEST classic, a także stosując odpowiednią technikę nakładania materiału, możemy uzyskać oryginalną strukturę ściany, pełną typowych dla tego materiału wgłębień i porów. Padające na tak zaaranżowaną powierzchnię światło pozwoli nam uzyskać niepowtarzalne efekty w postaci gry cieni.

Wnętrze Industrialne czy rustykalne?

Popularność betonu we wnętrzach dość silnie ulokowała ten materiał w zasadach stylu industrialnego. Warto jednak wiedzieć, że równie dobrze odnajdzie się on jako element wnętrza o charakterze modernistycznym czy nowoczesnym. Betonowe ściany i posadzki to także częsty element łazienek urządzonych w myśl zasad stylu prowansalskiego i rustykalnego. Ostateczny efekt niemal zawsze leży w dodatkach i proporcjach. Jeśli nie mamy możliwości lub wiedzy związanej z tym, jak zadbać o harmonię podczas doboru materiałów, warto zasięgnąć porady doświadczonego projektanta.

Co ciekawe, dostępne na rynku produkty, takie, jak np. mikrocement Festfloor Life czy Festfloor GO! mogą zostać użyte nie tylko na powierzchni ścian czy posadzki. To materiały dekoracyjne, które równie dobrze możemy wykorzystać, aranżując fronty łazienkowych szafek, blaty czy same umywalki. Oryginalne efekty uzyskamy np. łącząc betonowe aranżacje z farbą w intensywnym kolorze. W sieci znajdziemy wiele inspiracji, a także gotowych szablonów, które przeniesione na ścianę, pomogą nam stworzyć na jej powierzchni np. geometryczne wzory lub pastelowe kształty doskonale kontrastujące z chłodnym betonem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby charakter pomieszczenia urozmaicić także dodatkami – np. miękkim dywanikiem, roślinnością, rzeźbionymi w drewnie dekoracjami. To, czy przestrzeń naszej łazienki będzie elegancka i minimalistyczna czy przytulna i pełna niezwykłego klimatu, zależy tylko od naszych preferencji!

Przeczytaj więcej na blogu - https://www.festfloor.pl/betonowy-tynk-dekoracyjny/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%