Zamknij

Radziejowski szpital bez pieniędzy na podwyżki? Jest lista

08.48, 24.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Portal Samorządowy podał do informacji wyniki ankiet jakie otrzymał Związek Powiatów Polskich. Aż 145 placówek zapowiedziało, że nie będzie w stanie wprowadzić ustawowych podwyżek wynagrodzeń pracowników. Jak podkreśla serwis, gdyby placówki wzięły na siebie podwyżki dla personelu, znalazłyby się na krawędzi bankructwa.

Sytuacja jest związana z wejściem w życie nowelizacji ustawy, wprowadzającej wyższe stawki wynagrodzeń dla pracowników służby zdrowia.

- Koszty tej podwyżki miał pokryć NFZ, ale to, co zaoferował szpitalom na ten cel, to w większości przypadków o wiele za mało, by sfinansować ów wzrost wynagrodzeń - podkreśla Portal Samorządowy.

Szpitalom brakuje zatem środków aby sprostać zmianom. W artykule pojawia się m.in. informacja o szpitalu w Gnieźnie, który wylicza, że zabraknie mu 1,5 mln złotych miesięcznie.

Na opublikowanej przez Biuro Związku Powiatów Polskich liście obejmującej placówki, które nie w są w stanie zrealizować ustawowych podwyżek dla personelu działalności podstawowej znalazł się  m.in. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radziejowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie oraz Szpital Wielospecjalistyczny  im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

[ZT]2706[/ZT]

[ZT]2701[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%