Zamknij
REKLAMA

Pracowaliście w tej znanej firmie? Teraz możecie wnioskować o zaległe świadczenia!

15:14, 07.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj


Byli pracownicy firmy "Bezpieczny List" otrzymają w końcu zaległe wynagrodzenia. Pieniądze wypłaci im Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, o czym poinformował w specjalnym komunikacie. Na pieniądze może liczyć jeszcze około 1 tys. osób.

Urząd pracy wypłaci niezaspokojone świadczenia pracownicze w związku z niewypłacalnością firmy. Firma podała już pełne zestawienie osób, którym należy się wynagrodzenie. Nie wszyscy odebrali jeszcze jednak pieniądze. Urzędy w całej Polsce czekają jeszcze na ok. 1 tys. byłych pracowników "Bezpiecznego Listu".

Firma to już była spółka-córka znanego, prywatnego operatora pocztowego – InPostu. Przez krótki okres czasu zajmowała się ona kolportażem listów. Ich znakiem szczególnym było dołączanie do poczty metalowych blaszek, co zwiększało wagę przesyłek i tym samym pozwalało konkurować z Pocztą Polską. W sierpniu 2016 roku udziały firmy zostały sprzedane po mocno zaniżonej kwocie tajemniczej firmie Tenes One z Cypru. Od tego czasu wielu pracowników nadal nie otrzymało zaległego wynagrodzenia.


Aby otrzymać zaległe wypłaty pracownik musi indywidualnie złożyć wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, który znajduje się na ich stronie internetowej. Należy do niego dołączyć kopię świadectwa pracy lub umowę zlecenia i dokument potwierdzający niewypłacone przez pracodawcę świadczenia.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy urzędu pod numerem: 22 571 73 00. W wystosowanym komunikacie urzęd pracy przypomina, że część roszczeń w 2019 roku będzie ulegać przedawnieniu.

[POGODA]1535873763744[/POGODA]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© naszradziejow.pl | Prawa zastrzeżone