Zamknij
REKLAMA

Marszałek chce dawać pieniądze na zatrudnienie nianii. Rodzina może dostać nawet 800 zł!

15:46, 17.08.2018 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz kolejny rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego mają szansę otrzymać vouchery, które przeznaczą na pokrycie kosztów opieki nad małymi dziećmi. Rodzice mogą dostać nawet 800 złotych.

Wystartował konkurs sfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Zarząd województwa w najbliższym czasie wyłoni podmioty odpowiedzialne za realizację tego rodzaju przedsięwzięć. Wiadomo, że z wsparcia skorzysta tym razem około 1,5 tys. rodzin.

Nasza oferta pomocy dla młodych rodzin to odpowiedź na oczekiwania i potrzeby rodziców. Przygotowaliśmy ją z myślą o aktywizacji osób opiekujących się najmłodszymi dziećmi i ułatwieniu rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej. W najnowszym konkursie warunkiem pozyskania dofinansowania jest przygotowanie projektu skierowanego do mieszkańców całego województwa. To efekt naszych wcześniejszych doświadczeń w realizacji tego typu projektów  – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Pomoc finansową będzie można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Pieniądze można przeznaczyć na wynagrodzenie dla niani lub opiekunki dziennej. Środki mogą też częściowo pokryć pobyt dziecka w żłobku lub klubie dziecięcym. Z pomocy można korzystać przez 12 miesięcy, a otrzymać ją będą mogli młodzi rodzice, którzy są bezrobotni lub bierni zawodowo. Ich sytuacja na rynku pracy musi wynikać jednak z dotychczasowej opieki nad dziećmi.

Nabór wniosków potrwa do 30 sierpnia. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na początek przyszłego roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

i?i?

0 0

I po co to komu? 13:16, 25.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz